top of page

BU TÜYOLAR HAYAT KURTARIYOR!

İşte 8 pratik öneri:


Zamandan ve cebinizden tasarruf ettirecek, kolay ve uygulaması pratik tüyolarla güzellik rutininizi baştan yaratın!

Bu güzellik tüyoları hayat kurtarıyor!

İşte 8 pratik öneri:

OJEYİ TAŞIRMADAN SÜRMEK İÇİN NE YAPMALI?

Oje sürmeden önce tırnak çevrenize dudak koruyucusu ya da vazelin sürün. Sürdükten sonra fırça ya da kulak çubuğu yardımıyla dış kısmını temizleyin. Böylece oje sürerken taşırma derdini ortadan kaldırmış olursunuz.

KİRPİKLER NASIL DAHA DOLGUN GÖRÜNÜR?

Kirpiklerinizin dolgun görünmesini istiyorsanız maskara uygulamadan önce bir kulak çubuğuna bebek pudrası serpin ve ardından kirpiklerinize sürün.

DOĞAL YOLLA DUDAK NASIL DOLGUNLAŞTIRILIR?

Dudaklarınızı dolgunlaştırmak istiyorsunuz… Ancak bunu doğal yollarla yapmak istiyorsunuz. O halde nane aromalı yağdan yardım alın. Ruj sürmeden önce dudaklarınızı naneli yağ ile ovun ya da likit ise rujunuzun içine birkaç damla katın.


Sıklıkla seyahat eden biriyseniz yanınızda taşıdığınız makyaj malzemelerine karşı özenli olmalısınız. Çanta içinde kırılma ihtimaline karşı önlem almanız şart. Makyaj malzemelerinin kapak aralarına disk pamuk sıkıştırarak gerekli korumayı sağlayabilirsiniz. örneğin, pudra ya da allıkların arasına pamuğu yerleştirip kapağını kapatabilirsiniz.

KAŞLAR NASIL SABİTLENEBİLİR?

Kaş sabitleyici ürününüz bitti mi ya da hiç olmadı mı? Onun yerine saç spreyi de kullanabileceğinizi hatırlatalım. Saç fırçası ya da eski bir maskara fırçasına bir miktar saç spreyi sıkıp kaşlarınızı sabitleyebilirsiniz.

SAÇLARIM ELEKTRİKLENİYOR, NE YAPMALIYIM?

Genellikle kış aylarında saçlarınız çabuk elektrikleniyor olabilir. İnce bir havlu kağıtla saçlarınızın üzerinden geçerek pürüzsüz saç tellerine kavuşabilirsiniz.

KURUYAN MASKARA NASIL CANLANDIRILIR?

Kuruyan maskaralarınızı çöpe atmadan önce ufak bir hamleyle tekrar hayata döndüre- bileceğinizi biliyor muydunuz? Kuruyan maskara tüpünün içine birkaç damla lens suyu damlatın. Sanki yeniymiş gibi kullanmaya devam edin!


TIRNAKLARDAKİ LEKELER NASIL GİDER?

Koyu oje sürmeyi seviyor ve sıklıkla uyguluyorsanız tırnak çevresinde kalan oje birikintilerinden ve sarılıklardan da şikayetçisiniz demektir. Tırnaklarınızı bu lekelerden kolayca arındırmak, eski beyazlığına ve parlaklığına kavuşturmak için pamuğu limon suyuna batırın ve alüminyum folyoyla parmaklarınızı sarın. 10-15 dakika bekledikten sonra çıkarın. Sonucu fark edeceksiniz.


Yazılarımızı takip etmek için bültenimize üye olabilirsiniz!3 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page